Toni Vodišek. Foto: JZS

Zlato je tako kot na lanskem SP-ju na Nizozemskem osvojil Singapurec Maximilian Maeder.

V prvi polfinalni skupini je 23-letni Vodišek, leta 2022 je bil svetovni in evropski prvak, končal na tretjem mestu, za Francozom Axlom Mazello in Italijanom Lorenzem Boschettijem, premagal pa je Brazilca Bruna Loba.

17-letni Maeder je bil prvi od uvodnega dne in nato vodstva ni več izpustil iz rok. Prvi je bil tudi v velikem finalu za odličja. Srebro je osvojil Italijan Riccardo Pianosi, oba sta bila tudi na čelu konkurence tekmovalcev do 21 let, bron pa je pripadel Avstrijcu Valentinu Bontusu.

Vodiška so pestile težave z opremo. "Manjše težave imamo z opremo, in sicer z novim foilom, ki ventilira oziroma vibrira v vodi, kar me zmede. Peljal sem ga na servis, a še vedno ni v redu. Danes sem bil zato v dveh regatah bolj zadaj, ker sem padel, pa tudi sicer zaradi težav si ne upam potiskati do konca. Nekaj sem spremenil tudi na deski," je pred finalnimi regatami dejal Koprčan.